Ohmite TA305PA270RJE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TA305PA270RJE.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 10W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 250ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM5J270E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623724-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623771-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 32.8634V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TA305PA270RJE fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 270 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Glass RDL
RES 270 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA270RJE
RES, 270R, 5W, THICK FILM, RADIAL;
270¦¸ ¡À5% 5W ¡À50ppm/¡æ 12.7mm*2.54mm*25.91mm
RES, 270R, 5W, RADIAL, THICK FILM; Resistance:270ohm; Product Range:Power Chip TA Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Radial Leaded; Voltage Rating:350VAC; Resistor Technology:Thick Film RoHS Compliant: Yes