Ohmite MOX300005005FE
Axial FIXED RESISTOR Mini-Mox 0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm 0.5W 1/2W 50MOhm 100ppm/C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite MOX300005005FE.
Sager Electronics
Datasheet1 pageIl y a 15 ans
Datasheet1 pageIl y a 15 ans
Datasheet1 pageIl y a 17 ans
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+9.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Metal Oxide 50M Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
Res Metal Oxide 50M Ohm 1% 4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
TE Connectivity3-1625958-7
Fixed Resistor, Thick Film, 2W, 50000000ohm, 7500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 50000000ohm, 2500V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel
Slim-Mox Radial Through Hole Resistor ±1% 25ppm/C 50MOhm 1.5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2.5W, 5e+07ohm, 20000V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite MOX300005005FE fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 50000000ohm, 1000V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel
RESISTOR, METAL OXIDE, RES 50 MEGOHMS, PWR-RTG 0.5 W, TOL 1%,AXIAL, PRECISION
THICK FILM RESISTOR, 50MOHM, 500mW, 1%;; THICK FILM RESISTOR, 50MOHM, 500mW, 1%; Resistance:50Mohm; Voltage Rating:1000V; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:Min
Thick Film Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:50Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:Mini-MOX; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:1000V ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 50 / Tolerance (±) % = 1 / Power Rating mW = 500 / Voltage Rating - DC kV = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Body Diameter mm = 6.5 / Body Length mm = 9 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Axial / Mounting Type = Through Hole