Ohmite GW10J20K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 685V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite GW10J20K0E.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 13W, 20000ohm, 940V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite GW10J20K0E fournies par ses distributeurs.
Wirewound Resistors - Chassis Mount 10watt 20K 5%
RES CAP BLEEDER 20K OHM 5% 10W | Ohmite GW10J20K0E
GW10J20K0E, OHMITE MANUFACTURING
Wirewound Resistor, 20Kohm, 10W, 5%; Resistance:20Kohm; Product Range:G Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:685V; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Resistor Type:Powerrohs Compliant: Yes |Ohmite GW10J20K0E