NXP Semiconductors SC16C654BIB64
UART 4-CH 64Byte FIFO 2.5V/3.3V/5V 64-Pin LQFP Tray
Obsolete
IHS
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-23
LTD Date2024-12-24
Pièces détachées
NXP SemiconductorsSC16C654DBIB64,151
Yes Yes Yes 2.5V£¬3.3V£¬5V 64Byte 4 5Mbps Yes LQFP-64 UART ROHS
NXP SemiconductorsSC16C754BIBM,151
NXP SemiconductorsSC16C554DBIB64,157
SC16C554B Series 5 Mbit/s 5 V, 3.3 V and 2.5 V SMT Quad UART - LQFP-64
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors SC16C654BIB64 fournies par ses distributeurs.
4 CHANNEL(S) 5M bps SERIAL COMM CONTROLLER PQFP64
Lead Free GULL WING SERIAL IO/COMMUNICATION CONTROLLER SERIAL QUAD interface UART 5.5V 5Mbps 80MHz 10mm
Serial I/O Controller, CMOS, PQFP64
IC, UART, QUAD, 64BYTE FIFO, 16C654; No. of Channels: 4 Channel; Data Rate: 5Mbps; Supply Voltage Min: 2.25V; Supply Voltage Max: 5.5V; Interface Case Style: LQFP; No. of Pins: 64Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operatin