NXP Semiconductors S9S12P64J0CLH
16-bit MCU, S12 core, 64KB Flash, 32MHz, -40/+85degC, Automotive Qualified, QFP 64
Fiches techniques et documents
NXP Semiconductors
Datasheet566 pagesIl y a 12 ans
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Freescale Semiconductor
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2009-07-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMC9S12P64VLH
HCS12 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
NXP SemiconductorsS9S12G64F0MLH
16-bit MCU, S12 core, 64KB Flash, 25MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFP 64
NXP SemiconductorsS9S12GN48F0CLH
16-bit MCU, S12 core, 48KB Flash, 25MHz, -40/+85degC, Automotive Qualified, QFP 64
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors S9S12P64J0CLH fournies par ses distributeurs.
MCU 16-bit HCS12 HCS12 CISC 64KB Flash 5V Automotive 64-Pin LQFP Tray
Microcontroller, 16-Bit, FLASH, CPU12 CPU, 64MHz, PQFP64