NXP Semiconductors PSMN6R5-25YLC
48W 20V 17.5NC@ 10V, 8.4NC@ 4.5V, 16NC@ 10V 1N 25V 6.5M¦¸@ 10V 64A 1.093NF@ 12V LFPAK-56
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 14 ans
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsPH9030AL,115
Compliant Surface Mount 9 ns Lead Free Tape & Reel (TR) 28 ns 8 mΩ 11 MΩ
NXP SemiconductorsPH6530AL,115
Compliant Surface Mount Tape & Reel (TR) SOT-669 Single 9.8 mΩ 30 V 30 V
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors PSMN6R5-25YLC fournies par ses distributeurs.
Mosfet, N Channel, 25V, 64A, Lfpak
Power Field-Effect Transistor, 64A I(D), 25V, 0.0085ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, MO-235
MOSFET, N CH, 25V, 64A, LFPAK; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 64A; Drain Source Voltage Vds: 25V; On Resistance Rds(on): 0.0055ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 1.54V; Pow