NXP Semiconductors MKL36Z256VLH4
MCU 32-bit KL3x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet64 pagesIl y a 11 ans
Datasheet59 pagesIl y a 12 ans
Datasheet64 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Augswan
Future Electronics
Freescale Semiconductor
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2013-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMKL43Z256VLH4
MCU 32-bit Kinetis KL4x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP
NXP SemiconductorsMKL27Z256VLH4
MCU 32-bit Kinetis KL2x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP
NXP SemiconductorsMKL46Z256VLH4
MCU 32-bit KL4x ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F091RCT6
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 48MHz, CMOS, PQFP64
STMicroelectronicsSTM32F101RCT6
Mainstream Access line, ARM Cortex-M3 MCU with 256 Kbytes Flash, 36 MHz CPU
STMicroelectronicsSTM32F101RCT6TR
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MKL36Z256VLH4 fournies par ses distributeurs.
Kinetis KL36: 48MHz Cortex-M0+ Ultra-Low Power MCU, 256KB Flash, 32KB SRAM, Segment LCD, 64-LQFP
KINETIS L 32-BIT MCU, ARM CORTEX-M0+ CORE, 256KB FLASH, 48MH
IC, MCU, CORTEX M0+, 48MHZ, 64LQFP
ARM Microcontrollers - MCU Cortex M0+ Core,Flex USB
Product Range:kinetis Arm Cortex-M0+ Microcontrollers; Architecture:arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:48Mhz; Program Memory Size:256Kb; Ram Memory Size:32Kb; No. Of Pins:64Pins; Mcu Case Style:lqfp; No. Of I/o S:54I/o S Rohs Compliant: Yes
IC, MCU, CORTEX M0+, 48MHZ, 64LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex - M0+) Kinetis KL3; Core Size:32bit; No. of I/O's:54; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:3.6V; Digital IC Case Style:LQFP; No. of Pins:64; Program Memory Size:256KB; RAM Memory Size:32KB; CPU Speed:48MHz; Peripherals:ADC, Comparator, DAC, DMA, RTC; Embedded Interface Type:I2C, SPI, UART; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)