NXP Semiconductors MK12DX256VLK5
MCU 32-bit Kinetis K12 ARM Cortex M4 RISC 256KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 80-Pin LQFP Tray
Fiches techniques et documents
NXP Semiconductors SCT
Datasheet60 pagesIl y a 12 ans
IHS
Augswan
Freescale Semiconductor
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMK22DX256VLK5
Kinetis K22: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 320KB Flash, 32KB SRAM, Full-Speed USB, 80-LQFP
NXP SemiconductorsMK11DX128AVLK5
Kinetis K11: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 192KB Flash, 32KB SRAM, Anti-tamper, 80-LQFP
NXP SemiconductorsMK12DX128VLK5
Kinetis K12: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 192KB Flash, 32KB SRAM, 80-LQFP
Texas InstrumentsLM3S1811-IQC50-C1
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 1.2V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
MicrochipATSAM3S4BA-AU
ARM-BASED FLASH MCU RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 64MHz, CMOS, PQFP64
MCU 32-bit SAM D20J ARM Cortex M0+ RISC 256KB Flash 1.8V/ 2.5V/ 3.3V 64-Pin TQFP T/R
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MK12DX256VLK5 fournies par ses distributeurs.
Kinetis K12: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 320KB Flash, 32KB SRAM, 80-LQFP
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M4 CPU, 50MHz, CMOS, PQFP80
Microcontrollers (MCU); MK12DX256VLK5; NXP SEMICONDUCTORS; 32 kB; FLASH; 60; 50 MHz
MCU, 32BIT, CORTEX-M4, 50MHZ, LQFP-80; Product Range: Kinetis K Family K1x Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M4; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 50MHz; Program Memory Size: 256KB; RAM Memory Size: 32KB; No. of P