NXP Semiconductors MK10DN64VLH5
Kinetis K10: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 64KB Flash, 16KB SRAM, 64-LQFP
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet61 pagesIl y a 14 ans
Datasheet73 pagesIl y a 12 ans
NXP Semiconductors SCT
Freescale Semiconductor
Augswan
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMK10DX64VLH5
NXP MK10DX64VLH5 32 Bit Microcontroller, ARM Cortex-M4, 50 MHz, 64 KB, 16 KB, 64 Pins, LQFP
NXP SemiconductorsMK20DX64VLH5
Kinetis K20: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 96KB Flash, 16KB SRAM, Full-Speed USB, 64-LQFP
NXP SemiconductorsMK20DN64VLH5
Kinetis K20: 50MHz Cortex-M4 Performance MCU, 64KB Flash, 16KB SRAM, Full-Speed USB, 64-LQFP
STMicroelectronicsSTM32F101R8T6
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F051R8T6
ARM-BASED 32-BIT MCU RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 48MHz, CMOS, PQFP64
STMicroelectronicsSTM32F051R8T7
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MK10DN64VLH5 fournies par ses distributeurs.
MCU 32-Bit K10 ARM Cortex M4 RISC 64KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M4 CPU, 50MHz, CMOS, PQFP64
Product Range:kinetis Arm Cortex-M4 Microcontrollers; Architecture:arm Cortex-M4; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:50Mhz; Program Memory Size:64Kb; Ram Memory Size:16Kb; No. Of Pins:64Pins; Mcu Case Style:lqfp; No. Of I/o S:44I/o S Rohs Compliant: Yes
MCU, KINETIS, K10, CORTEX M4, 64LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex - M4) Kinetis K10; Core Size:32bit; No. of I/O's:44; Supply Voltage Range:1.71V to 3.6V; Digital IC Case Style:LQFP; No. of Pins:64; Program Memory Size:64KB; RAM Memory Size:16KB; CPU Speed:50MHz; Oscillator Type:External, Internal; No. of Timers:3; Peripherals:ADC, Comparator, DAC, DMA, PWM, Timer; Embedded Interface Type:I2C, SPI, UART; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)