NXP Semiconductors MCF52233CAL60
Coldfire V2 MCF5223x Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 256KB (256K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20)
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet55 pagesIl y a 19 ans
Datasheet55 pagesIl y a 19 ans
Datasheet54 pagesIl y a 19 ans
Datasheet54 pagesIl y a 19 ans
LCSC
Augswan
Freescale Semiconductor
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2006-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMCF52234CAL60
NXP SemiconductorsMCF52235CAL60
Coldfire V2 MCF5223x Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 128KB (128K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20)
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MCF52233CAL60 fournies par ses distributeurs.
MCU 32-Bit MCF5223x ColdFire RISC 256KB Flash 3.3V 112-Pin LQFP Tray
32 Bit Microcontroller, CAN Controller, Coldfire V2 Family MCF5223x Series Microcontrollers
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, COLDFIRE CPU, 60MHz, CMOS, PQFP112
MCF5223x Series 256 kB Flash 32 kB RAM ColdFire 32-Bit Microcontroller-LQFP-112
LQFP-112(20x20) Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
Product Range:Coldfire V2 Family Mcf5223X Series Microcontrollers; Device Core:Coldfire V2; Data Bus Width:32 Bit; Operating Frequency Max:60Mhz; Program Memory Size:256Kb; No. Of Pins:112Pins; Ic Case/Package:Lqfp Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors MCF52233CAL60.
MCU, 32BIT, KIRIN, 256K F, 60MHZ, 112LQF; Series:MCF52; Core Size:32bit; Program Memory Size:256 KB; CPU Speed:60MHz; Digital IC Case Style:LQFP; No. of Pins:112; Supply Voltage Range:3V to 3.6V; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Clock Frequency:60MHz; Frequency Typ:60MHz; Interface Type:I2C, UART; Memory Size:256KB; Memory Type:FLASH; No. of Bits:32; No. of I/O's:73; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:LQFP; RAM Size:32KB; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:3V; Termination Type:SMD