NXP Semiconductors LPC824M201JDH20J
MCU 32-bit ARM Cortex M0+ RISC 32KB Flash 2.5V/3.3V 20-Pin TSSOP T/R
Fiches techniques et documents
NXP Semiconductors
Datasheet83 pagesIl y a 11 ans
IHS
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.55%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2018-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsLPC812M101JDH20FP
MCU 32-bit ARM Cortex M0+ RISC 16KB Flash 3.3V 20-Pin TSSOP Tube
NXP SemiconductorsLPC822M101JDH20J
MCU 32-bit ARM Cortex M0+ RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 20-Pin TSSOP T/R
NXP SemiconductorsLPC812M101JDH16FP
MCU 32-bit ARM Cortex M0+ RISC 16KB Flash 3.3V 16-Pin TSSOP Tube
MICROCONTROLLER MCU, 8 BIT, PIC16, 20MHZ, TSSOP-14
IC, MCU, 8-Bit, 14KB, RAM, 1KB, 8MIPS, Timers, 4x8-Bit, 1x16-Bit, A/D, 8-Ch, 10-Bit, TSSOP-14
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors LPC824M201JDH20J fournies par ses distributeurs.
ARM MCU, LPC Family LPC82x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M0+, 32 bit, 30 MHz, 32 KB
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 30MHz, CMOS, PDSO20
LPC82X Series 32 kB Flash 8 kB RAM 30 MHz SMT 32-Bit Microcontroller - TSSOP-20
Low Cost 32-bit Microcontroller based on ARM Cortex-M0+
NXP Semiconductors SCT
MCU, 32BIT, CORTEX-M0+, 30MHZ, TSSOP-20; Product Range:LPC Family LPC82x Series Microcontrollers; Architecture:ARM Cortex-M0+; No. of Bits:32bit; CPU Speed:30MHz; Program Memory Size:32KB; RAM Memory Size:8KB; No. of Pin