NXP Semiconductors LPC802M011JDH20FP
MCU 32-Bit LPC802 ARM Cortex-M0+ RISC 16KB Flash 1.71V to 3.6V 20-Pin TSSOP Tube
Fiches techniques et documents
NXP Semiconductors
Datasheet81 pagesIl y a 11 ans
IHS
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors LPC802M011JDH20FP fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
ARM MCU, LPC Family LPC80x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M0+, 32 bit, 15 MHz, 16 KB
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 15MHz, CMOS, PDSO20
Mcu, Arm Cortex-M0+, 15Mhz, Tssop-20; Product Range:Lpc Family Lpc80X Series Microcontrollers; Architecture:Arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:15Mhz; Program Memory Size:16Kb; Ram Memory Size:2Kb; No. Of Pins:20Pins; Mcu Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors LPC802M011JDH20FP