NXP Semiconductors AFT05MS031GNR1
Airfast Wideband RF Power LDMOS Transistor, 136-520 MHz, 31 W, 13.6 V
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
LCSC
Datasheet33 pagesIl y a 13 ans
IHS
Freescale Semiconductor
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+74.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00
Introduction Date2012-05-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-09-30
Pièces détachées
NXP SemiconductorsAFT09MS031NR1
AFT09MS Series 40 V 870 MHz N-Channel RF Power LDMOS Transistor - TO-270-2
NXP SemiconductorsMW6S010GNR1
RF Power Transistor,450 to 1500 MHz, 10 W, Typ Gain in dB is 18 @ 960 MHz, 28 V, LDMOS, SOT1731
NXP SemiconductorsMRF6V2010NBR1
Lateral N-Channel Broadband RF Power MOSFET, 10-450 MHz, 10 W, 50 V, FM2F
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors AFT05MS031GNR1 fournies par ses distributeurs.
RF Power Transistor, 0.0018 to 0.52 GHz, 31 W P1dB, Typ. Gain in dB is 17.7 @ 520 MHz, 13.6 V, TO-270G-2, LDMOS
RF FET Transistor, 40 V, 294 W, 136 MHz, 520 MHz, TO-270
Trans RF FET N-CH 40V 3-Pin TO-270 GULL T/R
RF FET, 40V, 136MHZ-520MHZ, TO-270
RF MOSFET Transistors MV9 UHF 13.6V
RF FET, 40V, 136MHZ-520MHZ, TO-270; Drain Source Voltage Vds: 40V; Continuous Drain Current Id: -; Power Dissipation Pd: 294W; Operating Frequency Min: 136MHz; Operating Frequency Max: 520MHz; RF Transistor Case: TO-270; No. o