NXP Semiconductors 74HC377DB,112
D Flip-Flop, HC/UH Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 8-Bit, True Output, CMOS, PDSO20
Obsolete
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 13 ans
Datasheet18 pagesIl y a 13 ans
NXP Semiconductors
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-12-31
LTD Date2019-06-30
Pièces détachées
FLIP FLOP, D, -40 TO 125DEG C; Available until stocks are exhausted Alternative available
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 20-Pin SSOP T/R
Texas InstrumentsCD74ACT273SM96
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 1-Element 20-Pin SSOP T/R
Texas InstrumentsSN74AC534DBR
Octal Edge-Triggered D-Type Flip-Flops With 3-State Outputs 20-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74AC374DBR
Octal D-Type Edge-Triggered Flip-Flops with 3-State Outputs 20-SSOP -40 to 85
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors 74HC377DB,112 fournies par ses distributeurs.
8¦ÌA 27ns@ 6V,50pF 1 2V 6V 5.2mA Standard HC 3.5pF 5.2mA 83MHz SSOP-20 7.4mm*5.4mm*1.8mm