NKK Switches LP0125CCKW015CB
Switch Push Button ON (ON) DPDT Button 3A 250VAC 30VDC Quick Connect/Solder Lug
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet6 pagesIl y a 14 ans
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+16.67%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2012-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NKK SwitchesLP0125CMKW01C
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, NON-ILLUMINATED, RED CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CMKW015FB
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, GREEN LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CMKW015DB
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, AMBER LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
Descriptions
Descriptions de NKK Switches LP0125CCKW015CB fournies par ses distributeurs.
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),RND, BUSHING MNT, RED LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUMINATED, DPDT, 3A, RED
Pushbutton Switches DPDT ON-(ON) 3A RED ILLUM BUSHING MOUNT
Pushbutton Switch, DPDT, On-(on), Momentary
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUMINATED, DPDT, 3A, RED; Product Range:-; Contact Configuration:DPDT; Switch Operation:On-(On); Current Max:3A;
Switch, Pushbutton, Illuminated, Dpdt, 3A, Red; Product Range:Lp01 Series; Panel Cutout Diameter:16Mm; Contact Configuration:Dpdt; Switch Operation:On-(On); Pushbutton Actuator Style:Round; Actuator/Cap Colour:White Rohs Compliant: Yes |Nkk Switches LP0125CCKW015CB
Series = LP01 / Contact Configuration = 1CO / Poles = 2 / Actuator Type = Flat Button / Switching Function = ON-(ON) / Contact Current = 3 A / Contact Voltage = 30 VDC / Contact Voltage = 125 VAC / Contact Voltage = 250 VAC / Cut Out Size (Diameter) mm = 16 / Legend = None / Termination Type = Soldering Lugs / Termination Type = Quick Connect Terminal, 2.8 x 0.5 mm / Mounting Type = Bushing / Switch Material = Glass Fibre-Reinforced Polyamide / Illumination Type = LED / Illumination Colour = Red / Illumination Supply Voltage V = 2.05 / Switch Colour = Black / White / Length mm = 21.3