Nichicon UVR1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVR1A330MDD.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
Pièces détachées
PanasonicECE-A1AN330U
Cap Aluminum 33uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860010272002
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUPW1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconURS1A330MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUSR1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 10V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1AKA330B
Cap Aluminum 33uF 10V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 43mA 1000 hr 85C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVR1A330MDD fournies par ses distributeurs.
33¦ÌF 10V ¡À20% 2mm 2000h@ 85¡ãC 170mA@ 10kHz,85mA@ 120Hz 5mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL TH
Standard Lead Type, 33 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAPACITOR ALUM ELECT 33UF, 10V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Series:VR; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Height:11mm ;RoHS Compliant: Yes