Nichicon UUR1V101MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100UF 35 V, Ur Series 2000H 8 (dia.) X 10MM
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UUR1V101MNL1GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 175mA 2000h 85C T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 25V 100muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE1VA101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 35V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1EA101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1EA101XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UUR1V101MNL1GS fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD; NICHICON; UUR1V101MNL1GS; 100 µF; 20 %; 35 V; 175 mA
100uF 35V 175mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
UR Series 100 uF 35 V 85°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD / 100 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35volts 100uF 20% 85C 8X10
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 175mA 2000h 85C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf 35V 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uur Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUR1V101MNL1GS