KYOCERA AVX UUR1C221MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UUR1C221MNL1GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
element14
ODG (Origin Data Global)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
PanasonicEEE-1CA221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE1CA221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierAVE227M16X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1C221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 220muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UUR1C221MNL1GS fournies par ses distributeurs.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF 16 V DC, UR SERIES 2000H 8 (DIA.) X 10MM
220uF 16V 215mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
UR Series 220 uF 16 V 85°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD / 220 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF 16
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (8 X 10mm) SMD 215mA 2000h 85C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf 16V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Ur; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:16V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:8Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UUR1C221MNL1GS
CAP, 220µF, 16V, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 16V; ESR: -; Product Range: UUR Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Tempe