Nichicon URZ1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URZ1H010MDD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
TME
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-10-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2017-12-31
Pièces détachées
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMG500EC31R0ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
NichiconUFG1H010MDM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 13mA 1000h 105C Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL1R0ME11D
1uF 50V ±20% 13mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon URZ1H010MDD fournies par ses distributeurs.
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
1.0UF 50V NRFND
CAPACITOR ALUM ELECT, 1UF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:NICHICON - RZ Series; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:9mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Voltage Rating:50V ;RoHS Compliant: Yes