Nichicon URS1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URS1E222MHD.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Datasheet2 pagesIl y a 17 ans
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
Newark
Nichicon SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECA1EHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM222
Cap Aluminum 2200uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1200mA 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1E222MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 2200uF 25 Volt 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1550mA 2000h 85C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 25V 2200muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
PanasonicECA-1EHG222B
Descriptions
Descriptions de Nichicon URS1E222MHD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 1360mA 2000h 85C Bulk
2200uF 25V 卤20% 1.36A@120Hz Plugin,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 2200uF 18x15 20% 7.5LS
RS Series 2200 uF 25 V 85°C Ø18 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 25VOLTS 2200UF LOW PROFILE, RADIAL
Cap 2200uF 25VDC 20% 18 X 15mm RDL 7.5mm 1360mA 2000 hr
Capacitor Alum Elec 2200Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1E222MHD