Nichicon UPZ2W121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 450V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPZ2W121MHD.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Nichicon SCT
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.94%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
7,021
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
12000 hours
Ripple Current
740 mA
930 mA
930 mA
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
41.5036 mm
41.5036 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMQ451VSN121MP35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
120uF 400V ±20% 670mA@120Hz Plugin,D18xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cornell Dubilier381LQ121M400H022
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1.52 Ohm 750mA 2000h 105C
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEPAG401ELL121ML35S
Cap Aluminum 120uF 400V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 670mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH401VNN121MQ30T
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.072 Ohm 720mA 2000h 105°C
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPZ2W121MHD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 740mA 2000h 105C Bulk
120uF 450V 卤20% 740mA@120Hz Plugin,D18xL42mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
PZ Series 120 F 450 V 105 °C Ø18x40mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor 120Uf, 450V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pz; Capacidad:120Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPZ2W121MHD