Nichicon UPW2A100MED1TD
Nichicon UPW2A100MED1TD Aluminum Electrolytic Capacitor, 10UF, 100V, 20%, Radial
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPW2A100MED1TD.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Newark
Farnell
TME
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NichiconUVK2A100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 10muF 100V
United Chemi-ConESMG101ELL100MF11D
SMG Series 100 V 10 uF Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconUPM2A100MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG101ETD100MF11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 75mA 2000h 85°C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPW2A100MED1TD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 105C Automotive Ammo
10uF 100V 1.8惟 卤20% 39mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW2A100MED1TD