Nichicon UPW1J100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPW1J100MDD1TD.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NichiconUPS1J100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860080772001
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860010772009
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConELXY630ELL100MEB5D
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 103mA 2000h 105C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPW1J100MDD1TD fournies par ses distributeurs.
NICHICON UPW1J100MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 63V, 20%, RADIAL
10uF 63V 2.1惟 卤20% 33mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 110mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UPW1J100MDD1TD
CAP, 10µF, 63V, 20%; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: PW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Available until stocks are exhausted Alternative available