KYOCERA AVX UPW1H270MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 27UF 50 V DC, Pw Series 2000H 5 (dia.) X 15MM
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UPW1H270MDD.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Newark
Future Electronics
TME
DigiKey
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-31
Pièces détachées
KYOCERA AVXUPM1V270MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FC1V270
Cap Aluminum 27uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUPV1V270MFD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 35V 27muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UPW1H270MDD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 27uF 50V 20% (5 X 15mm) Radial 2mm 215mA 2000h 105C Automotive Bulk
27uF 50V 卤20% 215mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 27uF, Through Hole Mount
PW Series 27 uF 50 V 105°C Ø5 x 15 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec 27Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:27Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1H270MDD