Nichicon UKW2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKW2A330MPD.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1474%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUFW2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUVR2A330MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-2AM330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 145mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM330B
Panasonic ECA2AM330B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AHG330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 130mA 1000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKW2A330MPD fournies par ses distributeurs.
33uF 100V 卤20% 160mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100volts 33uF 20%
Capacitor Alum Elect, 330Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW2A330MPD