Nichicon UKW1E103MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 25V 10000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKW1E103MRD.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
NichiconUFW1E103MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 10000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
United Chemi-ConEKMH250VSN103MP40T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
KYOCERA AVXUVK1E103MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConESMH250VSN103MP40T
PanasonicEEU-HD1E103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell DubilierSLP103M025A7P3
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.06 Ohm 3000mA 3000h 105C
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKW1E103MRD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Standard, For Audio Equipment Lead Type, 10000 μ F, 25 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10000Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:10000Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1E103MRD