Nichicon UKL1C680KEDANA
68uF 16V 卤10% 160mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKL1C680KEDANA.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.29%
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-FC1C680
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 16V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Wurth Elektronik860010372005
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEU-FM1C680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 16V 68muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKL1C680KEDANA fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 16 Volt 68uF 105C 6.3x11 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
UKL ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±10% 68muF 16V