Nichicon UHE1J561MHD6
Cap Aluminum Lytic 560uF 63V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 1350mA 10000h 105C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1J561MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
Newark
Factory Futures
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.99%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 560muF 80V
560uF 80V ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-500ELL561MK25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 10000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FR1H561
Cap Aluminum 560uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2660mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FR1H561B
Panasonic EEUFR1H561B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1J561MHD6 fournies par ses distributeurs.
560uF 63V 卤20% 1.013A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 560 uF 63V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 560Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:560Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J561MHD6