Nichicon UHE1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 470muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1J471MHD.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
TME
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.52%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
470uF 50V ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKYB800ELL471ML20S
KYB Series 80 V 470 uF Ø16 x 21.5 mm LS=7.5 mm 105°C Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKZN800ELL471MK30S
470uF 80V ±20% 2.4A@100kHz Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN800ELL471ML20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 80V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 2150mA 10000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUHE1H471MHD3
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1J471MHD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20%( 12.5 X 31.5mm) Radial 5mm 1010mA 10000h 105C Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 63V, 20%, RADIAL
HE Series 470 uF 63V 105°C Ø12.5x31.5mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT 470UF, 63V, RADIAL; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:63V; ESR:0.42ohm; Height:31.5mm; Diameter:12.5mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie He; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:12.5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:31.5Mm |Nichicon UHE1J471MHD