Nichicon UHE1J102MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 1000muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1J102MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Newark
TME
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 80V 1000muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFR1H102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUPW1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 1000muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXY500ELL102ML30S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2150mA 8000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1H102MHD
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20%( 12.5 X 40mm) Radial 5mm 2920mA 10000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1J102MHD6 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20%( 18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1720mA 10000h 105C Bulk
1000uF 卤20% Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
HE Series 1000 uF 63V 105°C Ø18x31.5mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1J102MHD6