Nichicon PCF0J101MCL6GS
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.025 Ohm 2200mA 2000h 105C Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon PCF0J101MCL6GS.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Tendance sur 3 mois:
-0.17%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
91,687
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.2 A
2.4 A
2.4 A
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.9944 mm
5.9944 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.025 Ohm 2500mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.024 Ohm 2500mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875105142005
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3VDC 20% (5 X 5.7mm) SMD 0.024 Ohm 2500mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXE6R3ARA101ME61G
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.024 Ohm 2500mA 2000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXA6R3ARA101MF60G
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.027 Ohm 2400mA 2000h 105°C T/R
Descriptions
Descriptions de Nichicon PCF0J101MCL6GS fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2121
PCF Series 6.3 v 100 uf 105c 6.3x6mm Low ESR 2k hrs Solid Aluminum Polymer
100¦ÌF 6.3V ¡À20% 25m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 2.2A@ 100 kHz SMD 5.3mm*5.3mm*6mm
CAP ALUM PLOYMER 100UF 6.3VDC 20% SMD
Capacitor Alum Elect, 100Uf, 6.3V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.025Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 85°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCF0J101MCL6GS