Nichicon LNC2G392MSEG
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900UF, 400V, 20%, Screw
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LNC2G392MSEG.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
Nichicon SCT
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConE37F501CPN392MF92M
Cap Aluminum Lytic 3900uF 500V 20% (89 X 92mm) Screw Terminal 0.025 Ohm 14200mA 5000h 85C
KYOCERA AVXLNU2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450 V DC, NU SERIES 5000H 76.2 X 105MM
KYOCERA AVXLNU2G392MSEG
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 400 V DC, NU SERIES 5000H 63.5 X 100MM
NichiconLQR2V392MSEG
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
United Chemi-ConELXR351LGC392MDD0M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
United Chemi-ConE37F401CPN392MDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, Screw
Descriptions
Descriptions de Nichicon LNC2G392MSEG fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 400V, 20%, SCREW; Product Range:NC Series; Capacitance:3900 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:400V; Diameter:63.5mm; ESR:-; Height:100mm; Lead Spacing:28.6mm; No. of Pins:2
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, 20%, Screw; Rango De Producto:Serie Nc; Capacidad:3900Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:63.5Mm; Resistencia Esr:-; Altura:100Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon LNC2G392MSEG