Nichicon LGX2D471MELA25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGX2D471MELA25.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConELXS251VSN471MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXS161VSN471MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConELXS201VSN471MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 250VOLTS, 470UF, SMALL FORM FACTOR
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 250V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 250V 470muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGX2D471MELA25 fournies par ses distributeurs.
LGX ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.984Dia 25.00mm ±20% 470muF 200V
105degC Long Life, Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 200 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
470¦ÌF 200V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 1.39A@ 120Hz,2.085A@ 50 kHz ,D25xL25mm , 25mm*25mm*27mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGX2D471MELA25
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH