Nichicon LGR2W470MELZ30
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47UF 450 V DC, Gr Series 10000H 22(DIA.)X30MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGR2W470MELZ30.
Future Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
TME
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-33.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKXG401ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 470mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG451ELL470MM25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 480mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 440mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (10 X 35mm) Radial 5mm 410mA 12000h 105C Bulk
47uF 450V ±20% Plugin,D14.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCP2W470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 450V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGR2W470MELZ30 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47µF Radial Electrolytic Capacitor 20% 450VDC Snap-Mount
卤20% 400mA@120Hz 10mm 450V 47uF Plugin,D22xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 450V, 20%, Can; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgr Series; Product Diameter:22Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGR2W470MELZ30