Nichicon LGR2G181MELA45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGR2G181MELA45.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGR 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (18 X 50mm) Radial 7.5mm 1050mA 10000h 105C Bulk
NichiconUCPW6181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 420V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell Dubilier381LX181M450K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconUCP2G181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 400V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGR2G181MELA45 fournies par ses distributeurs.
卤20% 900mA@120Hz 10mm 400V 180uF Plugin,D25xL47mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life Assurance Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGR2G181MELA45
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH