Nichicon LGJ2E181MELZ20
Aluminum Electrolytic Capacitor, 180UF 250 V, Gj Series 3000H 22 (dia.) X 20MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGJ2E181MELZ20.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-64.89%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGJ 200V 180muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
United Chemi-ConEKMS3B1VSN181MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
NichiconLGU2F181MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP181M250A1P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 180UF, TOL20%, SNAP IN, 250V, 22X25
Cornell DubilierSLP181M250C1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 180uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 250V; 25X25
KYOCERA AVXLGU2P181MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 220V 180muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGJ2E181MELZ20 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
卤20% 1.125A@50kHz 10mm 250V 180uF Plugin,D22xL20mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
180¦ÌF 250V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.125A@ 50 kHz,750mA@ 120Hz ,D22xL20mm , 22mm*20mm*22mm
105degC Low-Profile Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 250 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGJ2E181MELZ20
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP TH