NIC Components NRLMW331M400V30X50F
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1350mA 2000h 105C Bulk
DistributorSKUMinPkg
AvnetNRLMW331M400V30X50F01K
6h
QuestNRLMW331M400V30X50F0
3h
Capacitance
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
402 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
Ripple Current
1.35 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconLGU2E331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 250V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NIC ComponentsNRLM331M250V25X30F
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.653 Ohm 1750mA 2000h 85C Bulk
NIC ComponentsNRLM331M200V22X30F
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1560mA 2000h 85C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGR 250V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NIC ComponentsNRLM331M200V25X25F
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1560mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de NIC Components NRLMW331M400V30X50F fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors; High CV; Wide Temp.; Snap-In
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount