NIC Components NACE470M16V6.3X5.5TR13F
Capacitor Aluminum 47uF 16V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 5.65 Ohm 68mA 2000h 85C T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Verical
NIC Components
Future Electronics
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-37.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NACE Series 47 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor Aluminum 47uF 35VDC 20% 6.3 X 6.3mm SMD 4.24 Ohm 70mA 2000 hr T/R
PanasonicEEE1CA470SP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 16 V DC, WX SERIES 2000H 6.3(DIA.)X5.4MM
KYOCERA AVXUWX1V470MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVA350ADA470MF60G
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 64mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACE470M16V6.3X5.5TR13F fournies par ses distributeurs.
NACE Series 47 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACE470M16V6.3X5.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626