Nexperia PESD3V3S2UAT,215
PESD3V3S2UAT Series 20 V 300 pF Uni Direction Dual ESD Protection Diode-SOT-23-3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nexperia PESD3V3S2UAT,215.
Nexperia
Datasheet12 pagesIl y a 2 ans
IHS
Future Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-46.95%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-02-19
Pièces détachées
onsemiSM05T1G
ESD Suppressor / TVS Diodes SOT23-3 Unidirectional 2Channel VRWM=5V VBR(min)=6.2V
TVS DIODE 3.3VWM 7.8VC SOT1123 / 7.8V Clamp 1A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-1123
Trans Voltage Suppressor Diode, 150W, 5V V(RWM), Unidirectional, 2 Element, Silicon
Trans Voltage Suppressor Diode, 5V V(RWM), Unidirectional, 2 Element, Silicon
6.5A@8/20us 13V 70W 5.8V Unidirectional 5V SOT-323 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
30W 13V 5.32V 3.3V SOT-883 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Descriptions
Descriptions de Nexperia PESD3V3S2UAT,215 fournies par ses distributeurs.
20V 5.2V SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Clamping Voltage Vc Max:20V; Diode Case Style:sot-23; No. Of Pins:3Pins; Operating Voltage:-; Power Dissipation Pd:330W; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; Diode Configuration:dual Common Cathode Rohs Compliant: Yes
DIODE, TVS, DUAL, SOT-23; Clamping Voltage Vc Max: 20V; Diode Case Style: SOT-23; No. of Pins: 3Pins; Operating Voltage: 3.3V; Power Dissipation Pd: -; Product Range: PESD3 Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Breakdown Voltage: 5.6V; Breakdown Voltage Max: 6V; Breakdown Voltage Min: 5.2V; Breakdown Voltage Range: 5.2V to 6V; Breakover Voltage Min: 5.2V; Capacitance Cd @ Vr Max: 300pF; Capacitance Cd @ Vr Typ: 207pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max: 20V; Diode Type: Unidirectional TVS; Operating Temperature Max: 150°C; Operating Temperature Min: -65°C; Operating Temperature Range: -65°C to +150°C; Peak Pulse Current Ippm: 18A; Peak Pulse Power Dissipation: 330W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 3.3V; SMD Marking: *7A; Stand-off Voltage: 3.3V; TVS Polarity: Unidirectional