Texas Instruments LMS1587IT-1.5
5A/LMS1587 5A and 3A Low Dropout Fast Response Regulators | IC REG LINEAR 1.5V 3A TO220-3
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet16 pagesIl y a 12 ans
Datasheet10 pagesIl y a 14 ans
National Semiconductor
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Texas InstrumentsLMS1587CT-3.3/NOPB
72dB(120Hz) 7mA Fixed 3A 1 3.3V 2.5V 3.3V 13V 1.3V@ 3A 0.3% 0.005% TO-220-3 10.16mm*8.89mm
Texas InstrumentsLMS1587CT-ADJ/NOPB
3-A, 13-V, linear voltage regulator 3-TO-220 0 to 125
Texas InstrumentsLM1085IT-5.0/NOPB
Pwr Sply Func, Voltage Regulator, LDO, TO-220,IS 5mA, VO 5V, Regline 1mV, Regload 10mV
STMicroelectronicsLD1085P
LDO Regulator Pos 1.25V to 28V 3A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
MC7806A Series 1 A 6 V Fixed Output Flange Mount LDO Voltage Regulator - TO-220
Linear Voltage Regulator, 1 A, 5 to 24 V, Positive Vout: 9.0 V; TJ = 0°C to +125°C
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LMS1587IT-1.5 fournies par ses distributeurs.
3A Low Dropout Fast Response Regulators 3-TO-220 -40 to 125
LDO Regulator Pos 1.5V 3A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Rail
LMS1587 Tube Through Hole Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.15V 2.54mm 3A -40C~125C
1.5 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR 1.3 V DROPOUT PSFM3