Texas Instruments LM2852YMXA-1.5
2A 500/1500kHz Synchronous SIMPLE SWITCHER® Buck Regulator 14-HTSSOP -40 to 125
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Datasheet21 pagesIl y a 13 ans
Datasheet16 pagesIl y a 14 ans
National Semiconductor
Augswan
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
UC3842B Series 30 V 275 KHz High Performance Current Mode Controller - SOIC-14
onsemiUC3844BDG
ON SEMICONDUCTOR UC3844BDG PWM Controller, 25V-12V supply, 250 kHz, 13.5V/200mA out, SOIC-14
onsemiUC2842BDG
UC2842 Series 16 V On 10 V Off Threshold 56 kHz Current Mode Controller -SOIC-14
Texas InstrumentsUC2845DTR
Single ended 500KHz current mode PWM controller with 8.4V/7.6V UVLO 50% duty cycle, -40C to 85C 14-SOIC -40 to 85
Texas InstrumentsUC2844ADTR
30-V, 1A, 500KHz current mode PWM controller with 16V/10V UVLO 50% duty cycle, 40°C to 85°C 14-SOIC -40 to 85
Texas InstrumentsTPS54228DRCT
Conv DC-DC 4.5V to 18V Synchronous Step Down Single-Out 0.76V to 7V 2A 10-Pin VSON EP T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments LM2852YMXA-1.5 fournies par ses distributeurs.
LM2852 Tube Tin/Lead (Sn/Pb) Obsolete DC to DC switching regulator 5V 4.4mm 2A 500kHz
3.65 A SWITCHING REGULATOR 625 kHz SWITCHING FREQ-MAX PDSO14
Conv DC-DC Single Step Down 2.85V to 5.5V 14-Pin TSSOP EP Rail