Murata ZRA21MR61C226ME11L
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 22 F, 20%, X5R, 16 V ; RoHS Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata ZRA21MR61C226ME11L.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Ciiva
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions de Murata ZRA21MR61C226ME11L fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 22uF, Surface Mount, 2012M/0805
Cap Ceramic 22uF 16V X5R 20% Pad Flat With Interposer Board 85C T/R
CAP, 22UF, 16V, MLCC, 0805; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 16V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: ZRA Series; Operating Temperature Min