Murata UEI25-050-D48P-C
DC DC CONVERTER 5V 25W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 5A 36V - 75V Input
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata UEI25-050-D48P-C.
IHS
Datasheet24 pagesIl y a 5 ans
Sager Power Systems
Sager Electronics
Ciiva
Component Distributors Inc.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-04-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Module DC-DC 1-OUT 5V 7A 35W 6-Pin Brick Embossed T/R
Recom PowerRS3-4805S/H2
3W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP8 2kV reg 2:1; V. In: 36-72; V. Out: 05; mA. Out: 600
Murata Power SolutionsNPH10S4805EIC
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5.1V 1.96A 10W 6-Pin DIP Tube
Recom PowerRS3-4805S
3W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP8 1kV reg 2:1; V. In: 36-72; V. Out: 05; mA. Out: 600
Recom PowerRS-4805S
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP8 1kV reg 2:1; V. In: 36-72; V. Out: 05; mA. Out: 400
TDK-LambdaCC3-4805SF-E
DC-DC Converters, On-board type, Output: 3W, 5V, Isolated type, Option: DIP type
Descriptions
Descriptions de Murata UEI25-050-D48P-C fournies par ses distributeurs.
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 25 W, 1 Output, Adj, Fixed, 5 V, 5 A, Regulated, DIP, Open Frame
DC/DC Converter; DC / DC Converter Outpu; DC/DC Converter; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:36V to 75V; Power Rating:25.2W; Output Voltage:5V; Output Current:5A; Approval Bodies:CSA / EN / IEC / UL; Supply Voltage:48V
Dc-Dc Converter, Iso Pol, 1 O/P, 25W, 5A, 5V; Power Supply Approvals:Ite; Input Ratio:2:1; Output Power Max:25W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:5A; Output Voltage - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Murata Power Solutions UEI25-050-D48P-C