Murata UEI15-050-Q48PM-C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 3A 15W Automotive 6-Pin Case C-75
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata UEI15-050-Q48PM-C.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Sager Power Systems
Ciiva
Newark
Future Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-02-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Pièces détachées
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 1.3A 15.6W Automotive 6-Pin Case C-75
Module DC-DC 1-OUT 3.3V 5A 16.5W 6-Pin Case C-75 T/R
Module DC-DC 1-OUT 15V 1.1A 16.5W 6-Pin Case C-75 T/R
Recom PowerRW2-2405S/SMD
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.4A 2W 6-Pin DIP SMD Module Tube
Advanced EnergyATA00A36S-L
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 3W, Hybrid
Advanced EnergyATA00B36S-L
Descriptions
Descriptions de Murata UEI15-050-Q48PM-C fournies par ses distributeurs.
UEI15 Series 15 W 48 V Input 5 V Output 3 A SMT Isolated DC/DC Converter
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters 15W 48Vin 5Vout 3A Pos Polarity SMT
18-75Vin, 5Vout, 15W Positive Logic, SMT, RoHS
Dc-Dc Converter, 5V, 3A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:15W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Currentrohs Compliant: Yes