Murata LQW31HN8N8J03L
Inductor RF Chip Wirewound 8.8nH 5% 100MHz 50Q-Factor 750mA 29mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW31HN8N8J03L.
Geoflip
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Ciiva
Arrow.cn
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Descriptions
Descriptions de Murata LQW31HN8N8J03L fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.0088uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Fixed Inductors 1206 8.8nH +/-5% Chip Inductor
INDUCTOR, 1206 CASE, W/WOUND, 8.8NH±5%; Inductor type:Wirewound; Inductance:8.8nH; Tolerance, inductance:±5%; Resistance:0.029ohm; Current, DC max:750mA; Frequency, resonant:1000MHz; Package/Case:1206; Q factor:50; Material, RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, W/WOUND, 8.8NH+/-5%, 1206; Inductance: 8.8nH; Product Range: -; DC Current Rating: 750mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.029ohm; Inductance To