Murata LQW2BHNR27J03L
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 5% 10MHz 15Q-Factor Air 190mA 2Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW2BHNR27J03L.
Geoflip
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Ciiva
Arrow.cn
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 270nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 200mA 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Wurth Elektronik744761227C
WE-KI 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.045W 1.65mmx1.15mm 270nH
TAIYO YUDENHK1005R27J-T
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 30Q-Factor Alumina 0.17A 1.8Ohm DCR 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW2BHNR27J03L fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 2015/0805
Fixed Inductor Nonstandard 270nH ±5% 190mA 2Ω 550MHz 15@25.2MHz
FIXED IND 270NH 190MA 2 OHM 5% SMD
INDUCTOR, 270NH, 550MHZ, 0.19A, 0805;
190mA 270nH ±5% 0805 Power Inductors ROHS
LQW2 Nonstandard 0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm 270nH