Murata LQW2BHNR15J03L
Inductor RF Chip Wirewound 150nH 5% 100MHz 30Q-Factor Air 390mA 470mOhm DCR 0805 Embossed T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW2BHNR15J03L.
_legacy Avnet
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
Future Electronics
Arrow.cn
Geoflip
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.18%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 350mOhm DCR 1008 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 1008 Blister Plastic T/R
Wirewound Inductor, 150 nH, 0.56 ohm, 1 GHz, 400 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor RF Wirewound 0.15uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ferrite 0.4A 0.56Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 250mOhm DCR 1210 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW2BHNR15J03L fournies par ses distributeurs.
LQW2 Series 0805 150 nH ±5 % 390 mA 0.47 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor, 150Nh, 350Mhz, 0.39A, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata LQW2BHNR15J03L
Fixed Inductors 0805 0.15uH +/-5% Chip Inductor
INDUCTOR, 150NH, 350MHZ, 0.39A, 0805; Available until stocks are exhausted Alternatives available