Murata LQW2BASR68J00L
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW2BASR68J00L.
element14 APAC
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+13.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Wirewound Inductor, 680 nH, 2.05 ohm, 300 MHz, 190 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 680nH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
Inductor RF Wirewound 0.68uH 5% 25.2MHz 45Q-Factor Ceramic 0.4A 1.55Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Descriptions
Descriptions de Murata LQW2BASR68J00L fournies par ses distributeurs.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.68uH 5% 25MHz 23Q-Factor Non Magnetic 0.19A 2.2Ohm DCR 0805 T/R
LQW2 Series 0805 680 nH ±5 % 190 mA 2.2 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0805 680nH ±5% 190mA 2.2Ω 250MHz 23@50MHz
INDUCTOR, 680NH, +/-5%, WOUND; Inductance: 680nH; Product Range: -; DC Current Rating: 190mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 2.2ohm; Inductance Tolerance: