Murata LQW21HN1R2J00L
Inductor RF Chip Wirewound 1.2uH 5% 10MHz 35Q-Factor 100mA 3.12Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW21HN1R2J00L.
Ciiva
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-38.26%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Ind Chip Wirewound 1.2uH 5% 7.9MHz 35Q-Factor Ceramic 310mA 1008 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.2uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.2uH 5% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 80mA 0805
1.2µH Unshielded Wirewound Inductor 390mA 750mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Ind 1.20 Uh 0.300 A 3200.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-1R2J-T
Descriptions
Descriptions de Murata LQW21HN1R2J00L fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2012/0805
LQW21 Series 0805 1.2 uH ±5 % 100 mA 3.12 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
10MHz 400MHz 100mA 30@100MHz 1.2¦ÌH 3.12¦¸ ¡À5% 0805 2mm*1.2mm*1mm
LQW21 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm 1.2muH
FIXED IND 1.2UH 100MA 3.12OHM SM
INDUCTOR, 1.2UH, 400MHZ, 0.1A, 0805;
100mA 1.2uH ±5% 0805 Power Inductors ROHS