Murata LQH3NPN1R0NG0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.525A 96mOhm DCR 1212 Embossed T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQH3NPN1R0NG0L.
element14 APAC
Datasheet11 pagesIl y a 15 ans
Ciiva
iiiC
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.9A 0.084Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz 2A 0.068Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.7A 0.087Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.3A 0.0825Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 2.4A 0.0576Ohm DCR 1008 T/R
TAIYO YUDENNRS4010T1R0NDGG
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 1.9A 0.0672Ohm DCR 1515 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQH3NPN1R0NG0L fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
LQH3 1212 (3030Metric) 0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm 1muH
LQH3NP OBSOLETE LTB:31.March.18
INDUCTOR, POWER, 1212, 1.0UH, 30%; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:1.525A; Self Resonant Frequency:160MHz; Core Material:Ferrite; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Resonant Frequency:160MHz